PremiumStation PremiumComputer PremiumSerwer Cocon Computers
menuCocon.pl
TEAMVIEWER
POMOC ZDALNA
SERWIS
POMOC ZDALNA
KONTAKT
+48 34 340 59 41

HOME

Firma Cocon Systemy Komputerowe powstała w grudniu 1996r.

Głównym kierunkiem działania firmy jest dostarczanie kompleksowych rozwiązań w dziedzinie informatyki małym, dużym i średnim firmom oraz instytucjom publicznym, a także klientom indywidualnym.

Zajmujemy się sprzedażą kompletnych rozwiązań firmy DELL™: komputerów, serwerów, macierzy dyskowych z uwzględnieniem rozwiązań sieciowych - switching, routing a także oprogramowanie serwerów oraz środowiska wirtualizacyjne.

Naszym celem jest zajęcie pozycji w ścisłej czołówce partnerów firmy DELL™ w Polsce.Sprzedaż realizujemy poprzez aktywne formy (telemarketing, spotkania z klientami, warsztaty techniczne i handlowe organizowane dla potencjalnych klientów, sklepy internetowe).

W 2015 roku firma Cocon Systemy Komputerowe została wyróżniona certyfikatem Gezele Biznesu, dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.

Dodatkowo posiadamy certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz certyfikat Rzetelna Firma.

Wyróżnienia i nagrody
Gazele Biznesu Młode Wilki Rzetelna Firma Firma Wiarygodna Finansowo
Dell Partner Premiere

Posiadamy status Partnera Autoryzowanego firmy Dell™, w ramach programu partnerskiego otrzymalismy status Dell Premier Partner – co oznacza, że nasza współpraca z firmą Dell i poziom kompetencji naszego zespołu pozwala na realizację najbardziej złożonych projektów dając jednocześnie naszym Klientom gwarancję osiągnięcia sukcesu.

VMware partner

Posiadamy również status Partnera firmy VMware™, w ramach programu partnerskiego otrzymaliśmy status VMware Professional Solution Provider. Wiąże się to z wieloma korzyściami dla naszych klientów. Poprzez liczne szkolenia zespół naszych pracowników pomoże wybrać produkt najlepiej dopasowany do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji
COCON Team

KOMPETENCJE:

Usługi w zakresie infrastruktury IT:

Analiza, projektowanie i wdrażanie systemów informatycznych pozwalających Klientom osiągać korzyści biznesowe, Outsourcing IT

Usługi w zakresie wdrażania nowych technologii w oparciu o rozwiązania firmy Dell:

Zaawansowane rozwiązania storage - EqualLogic, Zaawansowane rozwiązania sieciowe klasy enterprise, Wirtualizacja w oparciu o technologię Hyper-V, VMware, Migracja danych, Zdalne usługi dla firm.

Kilkunastoosobowy zespół młodych ludzi jest w stanie podjąć się praktycznie każdego zadania w zakresie zaprojektowania, wdrożenia i obsługi projektów teleinformatycznych. Status Autoryzowanego Partnera firmy Dell™, strategia i know-how firmy Dell™ daje nam ogromne możliwości rozwoju, a Państwu gwarancję wykonania każdego zadania na najwyzszym poziomie.

OFERTA

Przyszłość, rozwój firmy, nadchodzące zmiany to zbyt poważne zagadnienia, by powierzać je niepewnym partnerom. Decydując się na ścisłą współpracę z firmą COCON stawiasz na profesjonalizm, rzetelność, najwyższą jakość sprzętu i usług. W ramach naszej bogatej oferty zapewniamy:

USŁUGI INFORMATYCZNE

Każdego dnia śledzimy zmiany w dynamicznie rozwijającym się świecie informatyki, co pozwala zaoferować Klientom najkorzystniejszy sposób realizacji planów rozwoju firmy.

PROJEKTOWANIE ROZWIĄZAŃ

Mamy wiedzę i umiejętności, które pozwalają planować i projektować optymalne rozwiązania dla każdego wymagającego Klienta

SZKOLENIA

Dynamicznie rozwijająca się branża informatyczna wymaga od nas ciągłego obserwowania postępów w tej dziedzinie. W związku z tym firma COCON pragnie podzielić się wiedzą, doświadczeniem, spostrzeżeniami poprzez prowadzenie szkoleń i warsztatów dla naszych stałych Klientów jak i dla tych, którzy pragną rozpocząć współpracę z nami.

WDROŻENIA I INTEGRACJA SYSTEMÓW

Aby rozwiązania informatyczne wielu producentów właściwie ze sobą współpracowały w jednym przedsiębiorstwie, konieczna jest profesjonalna integracja. Firma COCON proponuje usługi wdrożenia, konfiguracji i integracji nowych systemów w istniejącej już infrastrukturze firmy.

POMOC ZDALNA

Masz problemy ze sprzętem komputerowym i potrzebujesz natychmiastowej pomocy informatyka? Firma COCON proponuje zdalną pomoc, która pozwoli na rozwiązanie problemu przez naszego specjalistę bez potrzeby wizyty w Twojej Firmie , zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo Twoich danych i możliwość obserwacji przebiegu naprawy.

OUTSOURCING IT

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku firma COCON proponuje szeroki zakres usług outsourcingowych. Nasi specjaliści przejmą od Państwa zadania obsługi infrastruktury IT, co pozwoli Waszej Firmie skoncentrować się na własnej działalności, zwiększy efektywność i obniży koszty.

SERWIS SPRZĘTU

Nasze bogate doświadczenie, specjalistyczna kadra, najwyższej jakości sprzęt zapewniają Klientom profesjonalne i rzetelne wykonanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu komputerowego

SERWIS URZĄDZEŃ FISKALNYCH

Skorzystaj z dużego doświadczenia firmy COCON w serwisowaniu kas fiskalnych. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, modyfikacje stawek podatkowych w urządzeniach rejestrujących. Powierz nam te zadania, bo błąd w tym wypadku dużo kosztuje.

OPROGRAMOWANIE

Jako wieloletni partner producentów oprogramowania firma COCON zapewnia naszym Klientom atrakcyjne ceny i profesjonalny poziom wdrożeń zakupionego produktu.

SERWIS

Serwis Sprzętu Komputeroweg | Kas Fiskalnych

Zadowolenie Klienta ze współpracy z firmą COCON wynika nie tylko z miłej obsługi w czasie zakupów, ale przede wszystkim z pewności, że w razie problemów ze sprzętem zawsze znajdzie u nas pomoc i fachowe wsparcie.

SERWIS SPRZĘTU KOMPUTEROWEGO

Nasze bogate doświadczenie, specjalistyczna kadra, najwyższej jakości sprzęt zapewniają Klientom profesjonalne i rzetelne wykonanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych sprzętu komputerowego.

Posiadamy wykwalifikowany personel, ) (inż. Elektronik) We własnym serwisie na specjalistycznym sprzęcie dokonujemy napraw laptopów, kart grafiki, płyt głównych (wymiana układów BGA).

SERWIS URZĄDZEŃ FISKALNYCH

Skorzystaj z 23LETNIEGO doświadczenia firmy COCON w serwisowaniu kas fiskalnych. Naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, modyfikacje stawek podatkowych w urządzeniach rejestrujących. Powierz nam te zadania, bo błąd w tym wypadku dużo kosztuje.

CERTYFIKATY

Certified Solutions Competencies

 • VSRT0511WBTS vStart Sales

Solutions Competencies

 • DDTB0609WBTS Dell Disk and Tape Back-Up - Sales
 • DVS1209WBTS Dell Virtualization Solutions
 • Email and File Archiving Solution
 • EFSS0611WBTS EqualLogic FS7500 - Sales
 • VMPSS0909WBTT VMware and PS Series
 • BCDR0109WBTT Business Continuity and Disaster Recovery

Server Specialty

 • Enterprise Architecture Server Specialty
 • DBSS0109WBTS Dell Blades Server Solutions - Sales
 • DBSSTT0409WBTT Dell Blade Server Solutions - Technical
 • DSB0109WBTS Dell Server Basics
 • Dell Tower and Rack Server Solutions - Sales
 • DPES0909WBTT Dell PowerEdge Server - Technical

Storage Specialty Sales

 • ISO1208WBTS Storage Overview Sales
 • PSSS0908WBTS EqualLogic Sales
 • CQCS0211WBTS Compellent Quote Center
 • CSS0211WBTS Compellent Top Gun Storage Sales
 • DPVS0409WBTS Dell PowerVault Storage - Sales
 • DRDB0112WBTS The DR4000 Product Introduction and Sales

INTEGRACJE

Dział usług integratorskich

Infrastruktura IT to w obecnych czasach podstawa profesjonalnej, prężnie rozwijającej się firmy. Jej bezawaryjne działanie ma ogromny wpływ na zachowanie ciągłości biznesowej, gwarantując jednocześnie sprawne prowadzenie przedsiębiorstwa. Aby dojść do takiego stanu, niezbędne jest prawidłowe zaprojektowanie i zaimplementowanie infrastruktury IT oraz odpowiedni nadzór nad jej funkcjonowaniem.

Z naszego doświadczenia wiemy, że Klient, oprócz pomocy przy wyborze odpowiedniego oprogramowania i sprzętu dla swojej firmy, potrzebuje również fachowego wsparcia, obsługi oraz serwisu zakupionych urządzeń. Nasza firma posiada kilkunastoosobowy zespół doświadczonych specjalistów, którzy są w stanie podjąć się niemalże każdego zadania z zakresu usług integratorskich, na które składają się:

Projektowanie i implementacja sieci teleinformatycznych

Dla naszych Klientów przygotowujemy profesjonalne projekty sieci LAN czy WiFi. Zawsze dostosowujemy je do indywidualnych potrzeb danej firmy. Dbamy również o to, aby tworzone przez nas sieci były zgodne ze światowymi standardami. W ramach świadczonych przez nas usług dobieramy również sprzęt sieciowy, który zapewnia współpracującym z nami firmom bezpieczeństwo oraz poufność danych. Niezależnie od tego, czy prowadzona przez Państwa firma zajmuje się rachunkowością, obsługą baz danych czy grafiką 3D, zapewniamy, że zaprojektowana przez naszych specjalistów sieć teleinformatyczna zostanie stworzona z uwzględnieniem wszelkich procesów odpowiedzialnych za wydajną pracę każdego zespołu.

Projektowanie, budowa i kompleksowe wyposażenie serwerowni

Decydując się na budowę w swojej firmie osobnej serwerowni należy mieć na uwadze naprawdę wiele czynników. Zespół naszych wykwalifikowanych specjalistów posiada w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie. Podejmiemy się zaprojektowania oraz implementacji w siedzibie Państwa firmy spójnego, wydajnego systemu. Odpowiednio dobierzemy modele serwerów i ich komponenty, a także urządzenia serwerowe (np. routery i switche) czy szafy krosowe i serwerowe, tak aby spełniały indywidualne potrzeby danego przedsiębiorstwa. Połączymy je w profesjonalnie zaprojektowaną sieć, aby praca mogła przebiegać na najwyższym poziomie. Jeśli będzie taka potrzeba, zaimplementujemy również podłogę techniczną. Dzięki nam nie będą musieli się Państwo martwić czy pomieszczenie jest odpowiednio klimatyzowane, co gwarantuje swobodny przepływ powietrza, a tym samym zapobiega przegrzewaniu się serwerów; czy wszystkie podzespoły i urządzenia zewnętrzne zainstalowane są poprawnie oraz czy będzie do nich swobodny dostęp w przyszłości. Mówiąc najprościej: Państwo przedstawiają nam swoje potrzeby oraz pokazują pomieszczenie w którym znajdować się ma serwerownia, a nasi pracownicy odpowiednio ją projektują, wyposażają, instalują i konfigurują poszczególne urządzenia.

Wirtualizacja środowiska IT

Wirtualizacja to zabieg polegający na wydzieleniu w obrębie jednego fizycznego serwera kilku bądź kilkudziesięciu mniejszych serwerów wirtualnych. Dzięki temu możemy w pełni wykorzystać zasoby fizycznej maszyny, optymalnie rozdzielając pomiędzy poszczególne środowiska zasoby procesora, pamięci RAM czy dysku twardego. Każde z tak powstałych środowisk może działać niezależnie od siebie, a poszczególne programy będą postrzegać je jako odrębne maszyny. Pomiędzy tak powstałe, niezależne maszyny wirtualne możemy też rozdzielać poszczególne usługi, co z kolei pozwala lepiej zarządzać całą infrastrukturą IT oraz podnosi bezpieczeństwo przechowywanych danych. Posiadamy status ​Professional Solution Provider firmy VMware™​, produkującej oprogramowanie do wirtualizacji. Dzięki licznym szkoleniom, nasz zespół posiada odpowiednie kompetencje, aby stworzyć takie zwirtualizowane środowisko, które będzie najlepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb Państwa firmy i do zadań, które będzie miało ono spełniać.

Bezpieczeństwo danych (backup)

Pomimo największych starań, aby w danej firmie sieć teleinformatyczna działała bezawaryjnie przez jak najdłuższy czas, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć nagłe usterki czy zapobiec ewentualnym awariom. Dlatego wszystkim naszym Klientom zwracamy szczególną uwagę na to, jak ważne jest bezpieczeństwo danych. ​Backup ​ to wykonywana co pewien czas kopia plików zapisanych na wskazanym dysku. Ma ona na celu zabezpieczenie danych na wypadek nieszczęśliwej awarii sprzętu czy systemu. Dzięki ​backupowi, ​ w razie wystąpienia takiego zdarzenia nie utracimy żadnych plików oraz będziemy w stanie stosunkowo szybko przywrócić system do stanu, w jakim znajdował się przed nieszczęśliwą awarią. Wśród informatyków krąży taki żart, że ​Ludzie dzielą się na tych, którzy robią backupy, i na tych, którzy dopiero będą je robić – cały czas dbamy o to, aby nasi Klienci zawsze należeli do tych pierwszych.

Doradztwo teleinformacyjne i serwis

Zadowolenie Klientów ze współpracy z naszą firmą wynika nie tylko z rzetelnej i fachowej obsługi w czasie zakupu i wdrażania sprzętu w ich firmach, ale również z pewności, że w razie jakichkolwiek problemów technicznych, zawsze mogą liczyć na naszą pomoc i fachowe wsparcie. Posiadamy bogate doświadczenie, specjalistyczną kadrę i najwyższej jakości sprzęt, dzięki czemu oferujemy naszym Klientom profesjonalne i rzetelne wykonanie napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych wszystkich urządzeń.

Świadczymy również usługi zdalnego doradztwa teleinformatycznego. Jeśli potrzebują Państwo pomocy wykwalifikowanego informatyka, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie. O ile będzie to możliwe, chętnie zdalnie rozwiążemy każdy problem związany z państwa siecią teleinformatyczną, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo danych i możliwość obserwowania przebiegu naprawy.

Outsourcing IT

Nasi Klienci mogą powierzyć nam zarządzanie całą infrastrukturą teleinformatyczną w ich firmie. Na życzenie Klienta, nasi pracownicy zostają oddelegowani do siedziby danego przedsiębiorstwa, gdzie trzymają pieczę nad prawidłowym działaniem infrastruktury IT – nadzorują poszczególne procesy i zarządzają nimi, rozwiązują bieżące problemy, a także konserwują i serwisują sprzęt. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zespół Państwa firmy może w pełni skoncentrować się na podstawowej działalności przedsiębiorstwa. Co ważne, bierzemy pełną odpowiedzialność za zachowanie ciągłości działania administrowanej przez nas infrastruktury teleinformatycznej.

Jako parter największych światowych producentów z branży IT, posiadający niezbędną wiedzę i kompetencje, jesteśmy w stanie sprostać wymaganiom stawianym przez najbardziej wymagających Klientów. Na wymienionych powyżej polach współpracujemy między innymi z takimi firmami jak: DELL, HP, Lenovo, Microsoft, Vmware, Veeam, Fortinet, Cisco, APC by Schneider Electric.

Partnerzy

KARIERA

KEY ACCOUNT MANAGER

Miejsce pracy: Wrocław
Zakres obowiązków:
 • Pozyskiwanie oraz rozwijanie współpracy z nowymi Klientami
 • Obsługa aktualnych Klientów
 • Budowanie długofalowych relacji z Klientami
 • Przygotowywanie ofert, negocjowanie warunków współpracy oraz obsługa posprzedażowa
 • Przygotowywanie i prowadzenie prezentacji handlowych,
 • Realizacja planów sprzedażowych
 • Monitoring rynku celem utrzymywania przewagi konkurencyjnej
 • Stałe podnoszenie kwalifikacji poprzez udział w szkoleniach i seminariach
 • Raportowanie aktywności i rezultatów pracy
Wymagania:
 • Min. 3-letnie doświadczenie w sprzedaży rozwiązań IT dla biznesu poparte sukcesami
 • Bardzo dobre umiejętności negocjacyjne i prezentacyjne
 • Inicjatywa i samodzielność w działaniu
 • Wysokie zdolności interpersonalne, wysoka kultura osobista i umiejętność pracy w zespole
 • Znajomość produktów: Dell, HP, Fortinet, Microsoft, VMware będzie dodatkowym atutem,
 • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym komunikację
 • Prawo jazdy kat. B
Oferujemy:
 • Atrakcyjne wynagrodzenie uzależnione od wyników pracy
 • Umowę o pracę
 • Możliwość rozwoju zawodowego i ciągłe podnoszenie kwalifikacji
 • Pracę w stabilnej, prężnie rozwijającej się firmie
 • Możliwość rozwoju zawodowego i ciągłe podnoszenie kwalifikacji
 • Niezbędne narzędzia do realizacji wyznaczonych celów
 • Przyjazną atmosferę pracy

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie CV ze zdjęciem na adres e-mail: integracje@cocon.pl.
z dopiskiem „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)”
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami

INŻYNIER SYSTEMOWY

Miejsce pracy: Wrocław
Zakres obowiązków:
 • wdrażanie i administracja środowisk IT u klientów firmy,
 • diagnozowanie ewentualnych problemów i awarii oraz ich rozwiązywanie,
 • dbanie o aktualizację, optymalizację i rekonfigurację wdrożonych rozwiązań,
 • współpraca z działem handlowym,
 • utrzymywanie pozytywnych relacji z klientami.
Wymagania:
 • bardzo dobra znajomość systemów z rodziny MS Windows Server, Exchange, SQL (instalacja, konfiguracja, administrowanie),
 • bardzo dobra znajomość środowisk wirtualizacyjnych VMware, Hyper-V (instalacja, konfiguracja, administrowanie),
 • znajomość systemu operacyjnego Linux na poziomie administratora będzie dodatkowym atutem,
 • bardzo dobra znajomość i umiejętność implementacji rozwiązań serwerowo-macierzowych firm Dell, HP oraz rozwiązań backupu, m.in. Veeam (znajomość rozwiązań innych producentów będzie dodatkowym atutem),
 • znajomość działania i umiejętność implementacji sieci LAN/WAN, (doświadczenie w konfiguracji urządzeń sieciowych takich jak routery, switche, firewalle, UTM),
 • wykształcenie co najmniej średnie o kierunku technicznym (elektronika, informatyka),
 • znajomość języka angielskiego w stopniu pozwalającym na swobodne czytanie dokumentacji technicznej,
 • komunikatywność i samodzielność,
 • chęć poznawania nowych technik i rozwiązań liderów w zakresie informatyki,
 • prawo jazdy kat. B.
Oferujemy:
 • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
 • wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i doświadczenia,
 • udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje,
 • przyjazną atmosferę w pracy.

CV wraz z listem motywacyjnym prosimy przesyłać na adres: integracje@cocon.pl z dopiskiem „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926)”
Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi Kandydatami

Dział integracji

tel. 71 716 03 77

tel. kom. 790 200 030

Cocon Sp. z o.o.

ul. Skarbowców 23A bud. B3, 53-025 Wrocław
NIP: 899-279-30-18
e-mail: integracje@cocon.pl

Dział handlowy

tel. 34 35 97 936 wew. 1

fax. 34 35 97 936 wew. 4

Serwis

tel. 34 35 97 936 wew. 2

Cocon Systemy Komputerowe

ul. Rynek 25, 46-300 Olesno
NIP: 576-103-19-79
e-mail: biuro@cocon.pl